poniedziałek, 16 lutego 2009

Uwaga rodzice! serial "nie bój lwa" nie dla dzieci!!!!


Dla wszystkich rodziców, którzy choć trochę myślą o tym co ich dzieci oglądają.

W sobotni poranek między 9 a 10 rano na tvn 7 leci sobie serial animowany "nie bój lwa" ( Father of the Pride). Niby nic, bajka ale.....posłuchajcie dalej.

I jak każdy rodzic w sobotę o poranku jednym okiem zaczęłam oglądać, bo moja pociecha jak każde dziecko biegała już od siódmej. na pierwszy rzut oka było ok, po chwili razem z mężem popatrzylismy się na siebie : - "Czy słyszałeś to samo?"

...czy wiecie co usłyszeliśmy o 9 rano w sobote w bajce podobno dla dzieci???:
"...chowaj dziwki tatuś wraca...naćpał się...jak mnie rzuci to się potne...pijany....naćpany, wciąga...." chyba nie muszę kontynuować :-(

Bajka ma niby żólty trójkącik od 12 lat, ale TAKIE pseudo bajki, nie pownny być puszczane o tej porze bo o 9 rano to każdy 12 latek śpi, śpią też rodzice - jedynymi którzy to oglądają są małe dzieci, które myślą, że oglądają serial o lwach. te 12 lat to ustawili amerykanie. Nie mniej gdybym usłyszała 12 latka operującego takim językim, to dostałby po uszach i wyczyściłabym buzie mydłem.

Drodzy rodzice - piszcie, dzwońcie, zróbmy coś, by ta bajka znikła z tej pory nadawania.

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

Proszę Cię, nie przesadzaj!
Jesteś rodzicem i musisz się dzieckiem zająć, nie zaś używać substytutu opiekunki jakim jest telewizor!
A jeśli już, to na pilocie (od TV) jest fajny guziczek, którym można zmienić kanał
Pozdrawiam i życzę wielu miłych chwil RAZEM z pociechą.

masebi pisze...

przełączenie ( na inny kanał)czegoś TAKIEGO jest tym samym co przymknięcie oczu na niedobre rzeczy , które się dzieją dookoła nas. Dlaczego mam przełączać, czy nie patrzeć? Czy jak zamknę oczy to potwora nie będzie? Nie sądzę. To nie przesada - to dbanie o lepsze.

a tekst o używaniu tv jako substytutu? ba, a kto tego nie robi? Wychodzi na to, że ja fee matka jestem. uuu włączyłam jej bajkę...niedobra mama :-)